
Ballangen museum – utstillingsprosjekt
I samarbeid med flere aktører, deriblant skolen, har Per Henrik Mørk startet med å lage en modell av vaskeriet til Bjørkaasen Gruber. I dette bygget produserte de svovelkisen – knusing, skjeiding, vasking og flotasjon. Tårnet ble sprengt og revet i 1976.
Modellen skal utformes slik at gjestene kan se hvilke prosesser som forgikk inne i bygget. Malmen ble transportert fra gruvene inn til knusing, vasking og flotasjon, før den kom ut som et ferdig produkt klart for utskiping.
Alle bidragsytere og elevene ved skolen var invitert til et førjulstreff på Ballangen museum for å se hvor langt prosjektet var kommet og planene videre. Vi var alle imponert over innsatsen som var lagt ned, og elevene og Mørk gledet seg til fortsettelsen. Går alt etter planen skal utstillingen være ferdig 13. juni 2025.
Poseidon har bestått BPS trinn 1
BPS (Ballangen produksjonssystem) er deler av kvalitetssystem for å optimali…
Personalmøte
Årets siste personalmøte ble avholdt på Fornes. En god del deltok fysisk, …
Pundsvik har bestått trinn 2 av BPS
BPS (Ballangen produksjonssystem) er deler av kvalitetssystem for å optimali…